Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Działania związane z obchodami 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Data publikacji: 2018-11-05, Data modyfikacji: 2018-11-05
A A AWydrukDrukuj  
 
W piątek 9 listopada szkoła będzie celebrować 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości. W związku z tym klasy otrzymały różne zadania do wykonania, oto one: 1.    Wykonać plakat (gazetkę klasową) nt. „Polacy mniej znani”. 2.    Dekoracja klasy w barwach narodowych.  3.    Każdy uczeń wykonuje flagę Polski (format A4), z której zrobimy flagę dookoła szkoły.   4.    Wykonać plakat związany z niepodległością. 5.    Ułożyć krzyżówkę do hasła: NIEPODLEGŁOŚĆ (wykorzystać materiały „Dumni z Polski” rozdane przez nauczyciela historii). 6.    Wykonać kartkę z życzeniami Młodego Patrioty dla Ojczyzny i rozdać w rodzinie, sąsiadowi lub napotkanemu przechodniowi (na kartce ułożyć wierszyk własnego pomysłu - życzenia). Ponadto zostały przygotowane liczne konkursy i inicjatywy prowadzone przez nauczycieli wszystkich przedmiotów. niepodlegla.docx Szkoła włącza się również  w bicie rekordu - 9 listopada o godzinie 11.11 wszyscy uczniowie zaśpiewają hymn narodowy.

Pełna treść wiadomości na: zsp3koscierzyna.edupage.org//news/#407
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat kościerski - powiat w południowej części  województwa pomorskiego z siedzibą w Kościerzynie. W skład powiatu wchodzą gminy: Dziemiany, Karsin, Kościerzyna, Liniewo, Lipusz, Nowa Karczma i Stara Kiszewa, zajmując powierzchnię 1166 km kw.

Atrakcje turystyczne stanowią: ponad 200 jezior z jeziorem Wdzydze nazywanym „Kaszubskim Morzem”, czyste rzeki (Wda i Wierzyca z dopływami) lasy, Wdzydzki Park Krajobrazowy, XVIII wieczny dworek w Będominie, w którym urodził się Józef Wybicki, a obecnie znajduje się tu Muzeum Hymnu Narodowego, Muzeum – Kaszubski Park Etnograficzny im. Teodory i Izydora Gulgowskich w Wdzydzach Kiszewskich, Skansen Parowozownia Kościerzyna w Kościerzynie, czy choćby największa na Kaszubach farma strusi afrykańskich.     

Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na turystyce i agroturystyce, rolnictwie, handlu i usługach oraz produkcji ceramiki stołowej. Na terenie powiatu od lat działa Zakład Porcelany Stołowej LUBIANA S.A. w Łubianie

Przez powiat przebiega droga krajowa nr 20 oraz cztery linie kolejowe nr: 201, 211, 215 i 233.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola