Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Jakość powietrza w naszej gminie. Sprawdź czym oddychasz!

Data publikacji: 2018-12-05, Data modyfikacji: 2018-12-05
A A AWydrukDrukuj  
 
Jakość powietrza w naszej gminie. Sprawdź czym oddychasz! Jak już wcześniej informowaliśmy na stronie www.dziemiany.pl, na budynku Urzędu Gminy został zainstalowany czujnik jakości powietrza, który zbiera informacje z terenu w promieniu 1 kilometra. Obejmuje więc swoim zasięgiem największe skupiska mieszkańców miejscowości Dziemiany. Każdy z Państwa może śledzić w czasie rzeczywistym jakość powietrza, którym oddycha, natomiast historię pomiarów można pobrać z załącznika znajdującego się na końcu tekstu. Zainstalowane urządzenie ma w zamyśle pomóc nam wszystkim w ocenie stanu jakości powietrza, a tym samym skłonić nas do spalania w naszych kotłach paliwa o odpowiedniej jakości. Już dzisiaj, po testach urządzenia, możemy stwierdzić na podstawie przedstawionych raportów, że jakość powietrza pogarsza się w godzinach porannych i wieczornych, co bezpośrednio związane jest z rozpalaniem ognia w kotłach centralnego ogrzewania. Musimy mieć świadomość, iż spalając odpady i inne nieprzeznaczone do tego paliwo narażamy bezpośrednio na utratę zdrowia nas samych i nasze dzieci, sąsiadów i innych mieszkańców naszej gminy. Zwróćmy więc uwagę na to co wkładamy do pieca my sami, ale również reagujmy na wydobywający się dym o „podejrzanym” kolorze u innych.

Pełna treść wiadomości na: dziemiany.pl/?p=29193
dziemiany.pl, Źródło artykułu: dziemiany.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat kościerski - powiat w południowej części  województwa pomorskiego z siedzibą w Kościerzynie. W skład powiatu wchodzą gminy: Dziemiany, Karsin, Kościerzyna, Liniewo, Lipusz, Nowa Karczma i Stara Kiszewa, zajmując powierzchnię 1166 km kw.

Atrakcje turystyczne stanowią: ponad 200 jezior z jeziorem Wdzydze nazywanym „Kaszubskim Morzem”, czyste rzeki (Wda i Wierzyca z dopływami) lasy, Wdzydzki Park Krajobrazowy, XVIII wieczny dworek w Będominie, w którym urodził się Józef Wybicki, a obecnie znajduje się tu Muzeum Hymnu Narodowego, Muzeum – Kaszubski Park Etnograficzny im. Teodory i Izydora Gulgowskich w Wdzydzach Kiszewskich, Skansen Parowozownia Kościerzyna w Kościerzynie, czy choćby największa na Kaszubach farma strusi afrykańskich.     

Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na turystyce i agroturystyce, rolnictwie, handlu i usługach oraz produkcji ceramiki stołowej. Na terenie powiatu od lat działa Zakład Porcelany Stołowej LUBIANA S.A. w Łubianie

Przez powiat przebiega droga krajowa nr 20 oraz cztery linie kolejowe nr: 201, 211, 215 i 233.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola