Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kolejne Dni Dziemian już za nami!

Data publikacji: 2018-08-06, Data modyfikacji: 2018-08-07
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniach 4-5 sierpnia dziemiański amfiteatr stał się swoistego rodzaju centrum kulturalnym. W tych dniach mieszkańcy oraz turyści przebywający na terenie naszej gminy wspólnie świętowali i biesiadowali podczas dorocznego święta miejscowości. Tradycyjnie obchody rozpoczęły się od wręczenia Tytułu Osobowości Roku 2017. Przewodniczący Rady Gminy Dziemiany Krzysztof Rolbiecki odczytał stosowną uchwałę Rady. W tym roku samorząd postanowił uhonorować bohaterstwo i oddanie strażaków walczących w ubiegłorocznej nawałnicy. Treść uchwały: „Rada Gminy Dziemiany przyznaje tytuł honorowy „OSOBOWOŚĆ ROKU 2017 GMINY DZIEMIANY”  Bohaterom akcji ratowniczej Nawałnica 2017 – Jednostce OSP Trzebuń reprezentowanej przez Mieczysława Jenta oraz Zenonowi Główczewskiemu reprezentującemu strażaków oraz wolontariuszy”. Następnie  wręczono nagrody dla najlepszych wędkarzy, którzy swoje zmagania rozpoczęli już od wczesnych godzin porannych. Największe okazy złowili, a tym samym na podium uplasowali się: 1 miejsce Marek Rolbiecki 2 miejsce Błażej Jeżewski 3 miejsce Michał Stoltmann 4 miejsce Zdzisław Czerko Dziemiańskie Koło Wędkarzy chcąc popularyzować ten rodzaj aktywności i zachęcić jak największą ilość osób do takiego spędzania wolnego czasu przekazali Wójtowi Gminy Dziemiany Leszkowi Pobłockiemu specjalny wędkarski kapelusz. Promując kulturę fizyczną wręczona została Nagroda Wójta Gminy Dziemiany w dziedzinie sportu. W tym roku powędrowała ona do Klubu UKS Relaks. W imieniu uczniów odebrał ją ich trener Pan Łukasz Szamocki Od paru lat Dni Dziemian to przede wszystkim święto muzyczne. W klimat ten wprowadził uczestników konkurs “Na Dziemiańską nutkę”. Amatorzy śpiewu prezentowali publiczności swoje umiejętności wokalne w różnych gatunkach muzycznych. Najbardziej jednak spodobały się utwory wykonane przez Łukasza Cymana i to on okazał się zwycięzcą tegorocznej edycji. Jednak największą publiczność zgromadził Festiwal Disco Polo. W tym roku na deskach dziemiańskiej sceny prezentowali się: Drezdenko Kubas, Maczo, Etna, Exaited i Dejw, przy takich utworach jak Maminsynek, Dziś to Ci powiem czy Malinowy Smak uczestnicy Dni Dziemian świetnie się bawili. Festiwal zakończył się pokazem sztucznych ogni,a tuż po nim odbyła się dyskoteka pod chmurką. Niedzielne spotkanie to przede wszystkim rozrywka dla dzieci. To z myślą o nich przeprowadzone zostały gry i zabawy rekreacyjne. Animatorzy, którzy na co dzień pracują na dziemiańskim Orliku sprawdzali zręczność i kondycję najmłodszych uczestników świętowania. W czasy średniowiecza dzieci oraz dorosłych zabrali uczestnicy projektu  “Wynajmij rycerza”. Przedstawili oni zasady fechtunku oraz zwyczaje tamtego okresu. Na zakończenie Dni Dziemian amfiteatr wypełnił się muzyką Szantową. Zespoły do późnych godzin wieczornych umilały czas publiczności piosenkami z nad jezior.  

Pełna treść wiadomości na: dziemiany.pl/?p=27560
dziemiany.pl, Źródło artykułu: dziemiany.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat kościerski - powiat w południowej części  województwa pomorskiego z siedzibą w Kościerzynie. W skład powiatu wchodzą gminy: Dziemiany, Karsin, Kościerzyna, Liniewo, Lipusz, Nowa Karczma i Stara Kiszewa, zajmując powierzchnię 1166 km kw.

Atrakcje turystyczne stanowią: ponad 200 jezior z jeziorem Wdzydze nazywanym „Kaszubskim Morzem”, czyste rzeki (Wda i Wierzyca z dopływami) lasy, Wdzydzki Park Krajobrazowy, XVIII wieczny dworek w Będominie, w którym urodził się Józef Wybicki, a obecnie znajduje się tu Muzeum Hymnu Narodowego, Muzeum – Kaszubski Park Etnograficzny im. Teodory i Izydora Gulgowskich w Wdzydzach Kiszewskich, Skansen Parowozownia Kościerzyna w Kościerzynie, czy choćby największa na Kaszubach farma strusi afrykańskich.     

Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na turystyce i agroturystyce, rolnictwie, handlu i usługach oraz produkcji ceramiki stołowej. Na terenie powiatu od lat działa Zakład Porcelany Stołowej LUBIANA S.A. w Łubianie

Przez powiat przebiega droga krajowa nr 20 oraz cztery linie kolejowe nr: 201, 211, 215 i 233.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola