Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Liczby nie kłamią!

Data publikacji: 2018-10-17, Data modyfikacji: 2018-10-17
A A AWydrukDrukuj  
 
Jesteśmy skuteczni w pozyskiwaniu i wydawaniu środków unijnych, co potwierdza ranking wykorzystania środków europejskich przez samorządy w latach 2014-2017, przeprowadzony przez analityków Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”. Osiągnięta w tym okresie przez nasze Miasto wartość wydatków unijnych w przeliczeniu na 1 mieszkańca dała Kościerzynie 4 miejsce wśród miast powiatowych w województwie pomorskim, po Lęborku, Człuchowie i Starogardzie Gdańskim oraz równocześnie 65 miejsce wśród 262 miast powiatowych objętych badaniem „Wspólnoty”. Ranking miał na celu ocenę stopnia wykorzystania przez samorządy różnych szczebli środków unijnych na cele inwestycyjne w latach 2014-2017. Kościerzyna z kwotą wydatków 397,70 zł inwestycyjnych na jednego mieszkańca osiągnęła wysoką 65 pozycję wśród miast powiatowych o najwyższych wydatkach ze środków UE w latach 2014–2017.

Pełna treść wiadomości na: 2276181
koscierzyna.gda.pl, Źródło artykułu: koscierzyna.gda.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat kościerski - powiat w południowej części  województwa pomorskiego z siedzibą w Kościerzynie. W skład powiatu wchodzą gminy: Dziemiany, Karsin, Kościerzyna, Liniewo, Lipusz, Nowa Karczma i Stara Kiszewa, zajmując powierzchnię 1166 km kw.

Atrakcje turystyczne stanowią: ponad 200 jezior z jeziorem Wdzydze nazywanym „Kaszubskim Morzem”, czyste rzeki (Wda i Wierzyca z dopływami) lasy, Wdzydzki Park Krajobrazowy, XVIII wieczny dworek w Będominie, w którym urodził się Józef Wybicki, a obecnie znajduje się tu Muzeum Hymnu Narodowego, Muzeum – Kaszubski Park Etnograficzny im. Teodory i Izydora Gulgowskich w Wdzydzach Kiszewskich, Skansen Parowozownia Kościerzyna w Kościerzynie, czy choćby największa na Kaszubach farma strusi afrykańskich.     

Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na turystyce i agroturystyce, rolnictwie, handlu i usługach oraz produkcji ceramiki stołowej. Na terenie powiatu od lat działa Zakład Porcelany Stołowej LUBIANA S.A. w Łubianie

Przez powiat przebiega droga krajowa nr 20 oraz cztery linie kolejowe nr: 201, 211, 215 i 233.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola