Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Podwójne srebro dla młodych piłkarzy z Dziemian

Data publikacji: 2018-11-07, Data modyfikacji: 2018-11-09
A A AWydrukDrukuj  
 
Uczniowie Szkoły Podstawowej z Dziemian wzięli udział jak co roku w Turnieju Piłki Nożnej ” Z podwórka na stadion” o puchar Tymbarku. W turnieju startowały dwie kategorie U-10 rocznik 2009/2010 oraz U-12 rocznik 2007/2008. Drużyny przygotowywały się podczas zajęć na orliku organizowanych przez Ośrodek Kultury w Dziemianach prowadzonych przez animatora Łukasza Szamockiego. W kategorii SP w Dziemianach wystąpiły dwie drużyny. Pierwsza z nich zajęła II miejsce przegrywając w finale z Kaszubią Kościerzyna 0:3, natomiast druga drużyna zajęła V miejsce. Turniej rozegrany został 24.10.2018 r. na treningowym boisku Kaszubi w Kościerzynie. W kategorii U-12 startowała jedna drużyna zajmując drugie miejsce po bardzo wyrównanej walce w finale. Mecz finałowy nasza drużyna rozegrała ze Szkołą Podstawową z Karsina, który zakończył się 0:0. Po meczu obie drużyny przystąpiły do rzutów karnych. W rzutach karnych dopiero w dziesiątej kolejce udało się wyłonić zwycięzcę turnieju, była to drużyna z Karsina. Turniej U-12 został rozegrany 17.10.2018 r. na boisku Wdy Lipusz w Lipuszu.

Pełna treść wiadomości na: dziemiany.pl/?p=28797
dziemiany.pl, Źródło artykułu: dziemiany.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat kościerski - powiat w południowej części  województwa pomorskiego z siedzibą w Kościerzynie. W skład powiatu wchodzą gminy: Dziemiany, Karsin, Kościerzyna, Liniewo, Lipusz, Nowa Karczma i Stara Kiszewa, zajmując powierzchnię 1166 km kw.

Atrakcje turystyczne stanowią: ponad 200 jezior z jeziorem Wdzydze nazywanym „Kaszubskim Morzem”, czyste rzeki (Wda i Wierzyca z dopływami) lasy, Wdzydzki Park Krajobrazowy, XVIII wieczny dworek w Będominie, w którym urodził się Józef Wybicki, a obecnie znajduje się tu Muzeum Hymnu Narodowego, Muzeum – Kaszubski Park Etnograficzny im. Teodory i Izydora Gulgowskich w Wdzydzach Kiszewskich, Skansen Parowozownia Kościerzyna w Kościerzynie, czy choćby największa na Kaszubach farma strusi afrykańskich.     

Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na turystyce i agroturystyce, rolnictwie, handlu i usługach oraz produkcji ceramiki stołowej. Na terenie powiatu od lat działa Zakład Porcelany Stołowej LUBIANA S.A. w Łubianie

Przez powiat przebiega droga krajowa nr 20 oraz cztery linie kolejowe nr: 201, 211, 215 i 233.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola