Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Projekt budowy Kościerskiego Partnerstwa na Rzecz Rozwoju Społeczno-Gospodarczego

Data publikacji: 2012-11-10, Data modyfikacji: 2012-11-10
A A AWydrukDrukuj  
 
Projekt budowy Kościerskiego Partnerstwa na Rzecz Rozwoju Społeczno-Gospodarczego

W dniu 5 listopada br. w Urzędzie Miasta Kościerzyna odbyło się kolejne już spotkanie w ramach projektu budowy Kościerskiego Partnerstwa na Rzecz Rozwoju Społeczno-Gospodarczego. W spotkaniu obok Burmistrzów Miasta Kościerzyna i Starosty Kościerskiego uczestniczyli wójtowie wszystkich samorządów szczebla gminnego. Przedstawiciele wszystkich samorządów uznali, iż dla obszaru funkcjonalnego jakim jest Powiat Kościerski, tematem najistotniejszym i priorytetowym w dzisiejszych realiach gospodarczych jest „Przedsiębiorczość powiązana z efektywnością energetyczną”.

Nad konstruowaniem projektu dla tego tematu i przygotowaniem wniosku aplikacyjnego, pod kierunkiem Konsultanta z ramienia Związku Miast Polskich, rozpoczyna właśnie pracę specjalny Zespół roboczy składający się z przedstawicieli wszystkich partnerskich samorządów. Wniosek aplikacyjny będzie podstawą ubiegania się dofinansowanie z Mechanizmu Finansowego EOG na lata 2009-2014 priorytet „Rozwój miast poprzez wzmocnienie kompetencji jednostek samorządu terytorialnego, dialog społeczny oraz współpracę z przedstawicielami społeczeństwa obywatelskiego”, na opracowanie specjalnego Programu, Studium Wykonalności oraz dokumentacji technicznej na konkretne projekty niwelujące problemy obszaru priorytetowego. Projekty te z całą pewnością będą podstawą w dalszej kolejności ubiegania się o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w perspektywie budżetowej 2014-2020.

, Źródło artykułu: http://miastokoscierzyna.pl/
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat kościerski - powiat w południowej części  województwa pomorskiego z siedzibą w Kościerzynie. W skład powiatu wchodzą gminy: Dziemiany, Karsin, Kościerzyna, Liniewo, Lipusz, Nowa Karczma i Stara Kiszewa, zajmując powierzchnię 1166 km kw.

Atrakcje turystyczne stanowią: ponad 200 jezior z jeziorem Wdzydze nazywanym „Kaszubskim Morzem”, czyste rzeki (Wda i Wierzyca z dopływami) lasy, Wdzydzki Park Krajobrazowy, XVIII wieczny dworek w Będominie, w którym urodził się Józef Wybicki, a obecnie znajduje się tu Muzeum Hymnu Narodowego, Muzeum – Kaszubski Park Etnograficzny im. Teodory i Izydora Gulgowskich w Wdzydzach Kiszewskich, Skansen Parowozownia Kościerzyna w Kościerzynie, czy choćby największa na Kaszubach farma strusi afrykańskich.     

Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na turystyce i agroturystyce, rolnictwie, handlu i usługach oraz produkcji ceramiki stołowej. Na terenie powiatu od lat działa Zakład Porcelany Stołowej LUBIANA S.A. w Łubianie

Przez powiat przebiega droga krajowa nr 20 oraz cztery linie kolejowe nr: 201, 211, 215 i 233.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola