Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Sukcesy młodszych zawodników podczas Mistrzostw Polski

Data publikacji: 2018-06-05, Data modyfikacji: 2018-07-21
A A AWydrukDrukuj  
 
Podczas Mistrzostw Polski w pływaniu w płetwach juniorów młodszych 2-3 czerwca 2018 r. zawodnicy UKS MANTA Kościerzyna - uczniowie ZSP nr 3 w Kościerzynie udowodnili, że liczą się w ogólnopolskiej rywalizacji sportowej juniorów w tej dyscyplinie. Brązowy medal na 100m SF w monopłetwie zdobył Dawid Kropidłowski uczeń klasy III SP w kategorii E0 9 lat i młodsi, Dwa medale brązowe zdobyły sztafety kat. E 10-11 lat : dziewcząt 4 x 50 BF - Julia Kolińska i Maja Majewska uczennice klasy IV SP razem ze swoimi koleżankami klubowymi Helenką Breska i Karoliną Zolondek, mieszana 4 x 50 BF - Julia Kolińska, Maja Majewska i Krzysztof Binkowski uczniowie klasy IV SP oraz Ich kolega klubowy Aleksander Koliński. Ponadto, podczas tych zawodów poza konkursem wystartowała: Julia Greń, która uzyskała minimum czasowe do Kadry Narodowej na 50 BF oraz sztafeta chłopców open, która ustanowiła Rekord Polski na dystansie 4 x 100BF w składzie : Michał Koliński, Damian Kutela, Szymon Kropidłowski oraz ich starszy kolega klubowy Marcin Łukowicz. Gratulujemy Państwa uczniom oraz nauczycielom wychowania fizycznego, który przyczynili się do sukcesów naszych zawodników. Żadna inna szkoła w Kościerzynie nie ma tylu medalistów, Mistrzów Polski, rekordzistów Polski w tej dyscyplinie co ZSP nr 3 w Kościerzynie. Dziękujemy za wyrozumiałość nauczycieli z powodu ich nieobecności spowodowanej wyjazdami na zawody i nadrabianiem zaległości.

Pełna treść wiadomości na: zsp3koscierzyna.edupage.org//news/#375
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat kościerski - powiat w południowej części  województwa pomorskiego z siedzibą w Kościerzynie. W skład powiatu wchodzą gminy: Dziemiany, Karsin, Kościerzyna, Liniewo, Lipusz, Nowa Karczma i Stara Kiszewa, zajmując powierzchnię 1166 km kw.

Atrakcje turystyczne stanowią: ponad 200 jezior z jeziorem Wdzydze nazywanym „Kaszubskim Morzem”, czyste rzeki (Wda i Wierzyca z dopływami) lasy, Wdzydzki Park Krajobrazowy, XVIII wieczny dworek w Będominie, w którym urodził się Józef Wybicki, a obecnie znajduje się tu Muzeum Hymnu Narodowego, Muzeum – Kaszubski Park Etnograficzny im. Teodory i Izydora Gulgowskich w Wdzydzach Kiszewskich, Skansen Parowozownia Kościerzyna w Kościerzynie, czy choćby największa na Kaszubach farma strusi afrykańskich.     

Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na turystyce i agroturystyce, rolnictwie, handlu i usługach oraz produkcji ceramiki stołowej. Na terenie powiatu od lat działa Zakład Porcelany Stołowej LUBIANA S.A. w Łubianie

Przez powiat przebiega droga krajowa nr 20 oraz cztery linie kolejowe nr: 201, 211, 215 i 233.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola