Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

WYBÓR SOŁTYSA ORAZ RADY SOŁECKIEJ W KALISZU

Data publikacji: 2019-01-10, Data modyfikacji: 2019-01-13
A A AWydrukDrukuj  
 
W związku z upływającą kadencją Sołtysów i Rad Sołeckich, Wójt Gminy Dziemiany Pan Leszek Pobłocki zwołał w dniu 09.01.2019 r. w Kaliszu zebranie wiejskie. Głównym celem był wybór nowych przedstawicieli sołectwa. Mieszkańcy Kalisza i okolic ponownie wybrali na swojego Sołtysa Pana Jana Narloch. Natomiast skład Rady Sołeckiej przestawia się następująco: 1. Patryk Sosnowski 2. Mirosław Cybulski 3. Adriana Knopik 4. Robert Czarnowski 5. Bernadeta Mazurkiewicz Nowym włodarzom Sołectwa życzymy owocnej pracy i udanej współpracy z mieszkańcami oraz władzami gminy.

Pełna treść wiadomości na: dziemiany.pl/?p=30062
dziemiany.pl, Źródło artykułu: dziemiany.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat kościerski - powiat w południowej części  województwa pomorskiego z siedzibą w Kościerzynie. W skład powiatu wchodzą gminy: Dziemiany, Karsin, Kościerzyna, Liniewo, Lipusz, Nowa Karczma i Stara Kiszewa, zajmując powierzchnię 1166 km kw.

Atrakcje turystyczne stanowią: ponad 200 jezior z jeziorem Wdzydze nazywanym „Kaszubskim Morzem”, czyste rzeki (Wda i Wierzyca z dopływami) lasy, Wdzydzki Park Krajobrazowy, XVIII wieczny dworek w Będominie, w którym urodził się Józef Wybicki, a obecnie znajduje się tu Muzeum Hymnu Narodowego, Muzeum – Kaszubski Park Etnograficzny im. Teodory i Izydora Gulgowskich w Wdzydzach Kiszewskich, Skansen Parowozownia Kościerzyna w Kościerzynie, czy choćby największa na Kaszubach farma strusi afrykańskich.     

Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na turystyce i agroturystyce, rolnictwie, handlu i usługach oraz produkcji ceramiki stołowej. Na terenie powiatu od lat działa Zakład Porcelany Stołowej LUBIANA S.A. w Łubianie

Przez powiat przebiega droga krajowa nr 20 oraz cztery linie kolejowe nr: 201, 211, 215 i 233.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola