Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wyniki klasowego konkursu na zbiórkę makulatury

Data publikacji: 2019-01-09, Data modyfikacji: 2019-01-10
A A AWydrukDrukuj  
 
W okresie przedświątecznym uczniowie szkół podstawowych położonych na terenie Gminy Dziemiany brali udział w klasowym konkursie zbiórki makulatury. Zgodnie z regulaminem konkursu makulaturę można było zbierać w klasach w terminie do 21 grudnia 2018 r. Łącznie z dwóch szkół podstawowych z terenu gminy zebrano makulaturę o wadze 5.218,84 ton. Poniżej trzy zwycięskie klasy, które zebrały największą liczbę tego surowca: Miejsce 1. klasa VII Szkoły Podstawowej w Kaliszu – 591,62 kg. Miejsce 2. klasa VI Szkoły Podstawowej w Kaliszu – 584,54 kg. Miejsce 3. klasa 8B Zespołu Kształcenia i Wychowania w Dziemianach – 580,01 kg. Nagrody za udział w konkursie uczniowie zwycięskich klas otrzymają do końca stycznia tego roku za pośrednictwem wychowawcy klasy. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział.

Pełna treść wiadomości na: dziemiany.pl/?p=30057
dziemiany.pl, Źródło artykułu: dziemiany.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat kościerski - powiat w południowej części  województwa pomorskiego z siedzibą w Kościerzynie. W skład powiatu wchodzą gminy: Dziemiany, Karsin, Kościerzyna, Liniewo, Lipusz, Nowa Karczma i Stara Kiszewa, zajmując powierzchnię 1166 km kw.

Atrakcje turystyczne stanowią: ponad 200 jezior z jeziorem Wdzydze nazywanym „Kaszubskim Morzem”, czyste rzeki (Wda i Wierzyca z dopływami) lasy, Wdzydzki Park Krajobrazowy, XVIII wieczny dworek w Będominie, w którym urodził się Józef Wybicki, a obecnie znajduje się tu Muzeum Hymnu Narodowego, Muzeum – Kaszubski Park Etnograficzny im. Teodory i Izydora Gulgowskich w Wdzydzach Kiszewskich, Skansen Parowozownia Kościerzyna w Kościerzynie, czy choćby największa na Kaszubach farma strusi afrykańskich.     

Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na turystyce i agroturystyce, rolnictwie, handlu i usługach oraz produkcji ceramiki stołowej. Na terenie powiatu od lat działa Zakład Porcelany Stołowej LUBIANA S.A. w Łubianie

Przez powiat przebiega droga krajowa nr 20 oraz cztery linie kolejowe nr: 201, 211, 215 i 233.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola