Belka
Sobota, 20 Października 2018   imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Propozycja szkolenia dla mieszkańców miasta

Data dodania: 2018-10-18
Gmina Miejska Kościerzyna rozpoczęła rekrutację uczestników do projektu pt. Ja w Internecie. Jest to program bezpłatnych szkoleń dla osób dorosłych, by w większym stopniu k... więcej »
 
 

Zaproszenie na uroczystą sesję Rady Miasta...

Data dodania: 2018-10-17
Zapraszamy na uroczystą sesję Rady Miasta Kościerzyna, która odbędzie się dnia 24 października 2018 r. /środa/ o godz. 14:00 w sali obrad Rady Miasta Kościerzyna więcej »
 
 

Liczby nie kłamią!

Data dodania: 2018-10-17
Jesteśmy skuteczni w pozyskiwaniu i wydawaniu środków unijnych, co potwierdza ranking wykorzystania środków europejskich przez samorządy w latach 2014-2017, przeprowadzony przez analityków Pisma Samorządu Terytorialnego więcej »
 
 

Wójt jest tyle wart ile zrobił dla Gminy. Wasze...

Data dodania: 2018-10-17
O zrównoważonym rozwoju, zrealizowanych inwestycjach oraz współpracy z samorządem Powiatowym i Wojewódzkim rozmawialiśmy z Mirosławem Warczakiem Wójtem Gminy Liniewo. Zapytali&#... więcej »
 
 

Kalisz. Kierował borą - wydmuchał blisko 2,5...

Data dodania: 2018-10-17
W niedługim czasie przed sądem stanie 46-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego, który prowadził samochód mimo iż wcześniej spożywał alkohol. Zatrzymany przez policjantó... więcej »
 
 

Wizyta wojewody Dariusza Drelicha u kościerskich...

Data dodania: 2018-10-17
W poniedziałek 15 października, podczas pobytu na terenie powiatu kościerskiego, wojewoda pomorski Dariusz Drelich odwiedził Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Kościerz... więcej »
 
 

Otwarcie świetlicy "Stacja Kościerzyna"

Data dodania: 2018-10-17
We wtorek odbyło się uroczyste otwarcie placówki wsparcia dziennego "Stacja Kościerzyna". Świetlica ta jest elementem projektu "Uwierz w siebie - kompleksowe usługi społeczne wsparcia rodzin... więcej »
 
 

Drogi powiatowe Kościerzyna - Wdzydze oraz Lubań -...

Data dodania: 2018-10-17
15 października br., z udziałem m.in. wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha, senatora RP Waldemara Bonkowskiego, starosty kościerskiego Alicji Żurawskiej oraz przedstawicieli samorządów gminnych Po... więcej »
 
 

Najzdolniejsi uczniowie otrzymali Stypendia i...

Data dodania: 2018-10-17
Podczas Powiatowych Obchodów Dnia Edukacji Narodowej odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów i Nagród Starosty Kościerskiego. Otrzymali je absolwenci i uzdolniona młodzie... więcej »
 
 

Dbajmy o środowisko, w którym żyjemy

Data dodania: 2018-10-17
W związku z rozpoczynającym się sezonem grzewczym przypominamy o kategorycznym zakazie spalania w piecach CO odpadów komunalnych. Na budynku Urzędu Gminy został zainstalowany laserowy miernik sto... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 87
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat kościerski - powiat w południowej części  województwa pomorskiego z siedzibą w Kościerzynie. W skład powiatu wchodzą gminy: Dziemiany, Karsin, Kościerzyna, Liniewo, Lipusz, Nowa Karczma i Stara Kiszewa, zajmując powierzchnię 1166 km kw.

Atrakcje turystyczne stanowią: ponad 200 jezior z jeziorem Wdzydze nazywanym „Kaszubskim Morzem”, czyste rzeki (Wda i Wierzyca z dopływami) lasy, Wdzydzki Park Krajobrazowy, XVIII wieczny dworek w Będominie, w którym urodził się Józef Wybicki, a obecnie znajduje się tu Muzeum Hymnu Narodowego, Muzeum – Kaszubski Park Etnograficzny im. Teodory i Izydora Gulgowskich w Wdzydzach Kiszewskich, Skansen Parowozownia Kościerzyna w Kościerzynie, czy choćby największa na Kaszubach farma strusi afrykańskich.     

Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na turystyce i agroturystyce, rolnictwie, handlu i usługach oraz produkcji ceramiki stołowej. Na terenie powiatu od lat działa Zakład Porcelany Stołowej LUBIANA S.A. w Łubianie

Przez powiat przebiega droga krajowa nr 20 oraz cztery linie kolejowe nr: 201, 211, 215 i 233.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola