Belka
Wtorek, 2 Marca 2021   imieniny: Halszka, Helena, Radosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

III Bieg o Puchar Sołtysa i Marsz Nordic Walking, obchody "Nocy Świętojańskiej"

Data publikacji: 2019-06-25, Data modyfikacji: 2019-06-28
A A AWydrukDrukuj  
 
 Miniona niedziela upłynęła pod znakiem aktywności sportowej na terenie gminy Liniewo. Z dystansem 10 kilometrów w biegu o „Puchar Sołtysa”, zmierzyło się 81 biegaczy, trasę 6,5 km pokonało 46 nordicwalkingowców. Oprócz biegu głównego i marszu NORDIC WALKING rozegrano także biegi dla dzieci na dystansie 200 i 1400 metrów, w którym wystartowało łącznie 48 chłopców i dziewczynek. Organizatorami imprezy byli: sołtys wsi Liniewo Henryk Miotk, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Liniewie. Oczywiście impreza nie odbyłaby się gdyby nie pomoc druhów z OSP z Liniewa, a także Fundacji Sprawni Inaczej z Lubieszyna. Sponsorami tego wydarzenia byli: EWCARS Autohandel, Piekarnia, Cukiernia Paweł Kropidłowski, Tomil Parts, Zyga Transport, ED-Gold, sołtys Liniewa, GOKSiR i BP w Liniewie.   Jako pierwszy w biegu głównym, na mecie pojawił się Maciej Kosiecki z Liniewa z czasem 34,59 przed Tomaszem Bagrowskim z Gdańska (36,02) oraz Michałem Mrówka z Gdańska (36,17). Najlepsza z Pań była Kamila Grzonka z Bytoni z czasem 43,15. Kolejna była Justyna Nowodworska z Bytowa (45,10), a trzecią najlepszą zawodniczką została Katarzyna Butowska ze Starogardu Gdańskiego,  która zameldowała się na mecie z czasem 45,59. Marsz wygrał i pokonał trasę w czasie 42 minuty i 32 sekundy Rafał Toporek z Przodkowa. Drugie miejsce zajął Andrzej Konkol z Lęborka (45,23), a tuż za nim na trzecim miejscu uplasował się Zenek Trela z Żuromina, z czasem 46,27. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a najlepsi puchary oraz nagrody rzeczowe, które na zakończenie wspólnie z sołtysem i dyrektor GOKSiR wręczał Wójt Gminy Liniewo Mirosław Warczak.     Każdy z uczestników biegu i marszu, po wyczerpującej przeprawie, mógł skosztować pysznego posiłku regeneracyjnego. Najmłodsi delektowali się watą cukrową i popcornem. Całe wydarzenie ze strefy startu i mety relacjonował Marcin Łankowski z Liniewa, któremu serdecznie dziękujemy za wprowadzenie fantastycznego klimatu.   Jak podkreślają organizatorzy, celem imprezy była promocja gminy, sołectwa, integracja środowiska lokalnego oraz upowszechnianie aktywnego wypoczynku. Impreza miała charakter charytatywny i integracyjno – rekreacyjny. Dochód z biegów w całości został przekazany na rzecz Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubieszynie.    Po sportowych emocjach, nie zabrakło też zabawy z okazji obchodów Nocy Świętojańskiej. Nie obyło się więc bez puszczania wianków na wodzie na posesji u Państwa Krystyny i Jana Miętkich, konkursów z nagrodami, zabaw z animatorami, czy dmuchanego placu zabaw.   Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom za przybycie i udział w biegu i marszu. Szczególne podziękowania pragniemy złożyć pod adresem sponsorów i darczyńców imprezy oraz wszystkim innym osobom za zaangażowanie w  przygotowanie tego wspaniałego spotkania..

Pełna treść wiadomości na: liniewo.pl/?p=23638
liniewo.pl, Źródło artykułu: liniewo.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat kościerski - powiat w południowej części  województwa pomorskiego z siedzibą w Kościerzynie. W skład powiatu wchodzą gminy: Dziemiany, Karsin, Kościerzyna, Liniewo, Lipusz, Nowa Karczma i Stara Kiszewa, zajmując powierzchnię 1166 km kw.

Atrakcje turystyczne stanowią: ponad 200 jezior z jeziorem Wdzydze nazywanym „Kaszubskim Morzem”, czyste rzeki (Wda i Wierzyca z dopływami) lasy, Wdzydzki Park Krajobrazowy, XVIII wieczny dworek w Będominie, w którym urodził się Józef Wybicki, a obecnie znajduje się tu Muzeum Hymnu Narodowego, Muzeum – Kaszubski Park Etnograficzny im. Teodory i Izydora Gulgowskich w Wdzydzach Kiszewskich, Skansen Parowozownia Kościerzyna w Kościerzynie, czy choćby największa na Kaszubach farma strusi afrykańskich.     

Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na turystyce i agroturystyce, rolnictwie, handlu i usługach oraz produkcji ceramiki stołowej. Na terenie powiatu od lat działa Zakład Porcelany Stołowej LUBIANA S.A. w Łubianie

Przez powiat przebiega droga krajowa nr 20 oraz cztery linie kolejowe nr: 201, 211, 215 i 233.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola